V tabulce  naleznete přiřazení žáků do prvních tříd dle reg. čísel přidělených při zápisu.

Rozdělení dětí do prvních tříd je konečné. Vzhledem k vysokému počtu dětí a řadě požadavků na rozdělení, jimž jsme se snažili vyhovět, již další změny uskutečnit nelze.

Rozdeleni do prvnich trid

Žádáme všechny rodiče dětí, které přestupovaly z detašovaného pracoviště o zrušení trvalých příkazů a neposílání žádných plateb (družina, jídelna).

Veškeré inforamce budou zveřejněny zde na webu školy a čísla účtů a v.s. budou jiné!

Vážení rodiče a milí žáci a žákyně,

dne 2. 9. 2024 v 8:15 hod. zahájíme nový školní rok. Před školou proběhne slavnostní přivítání všech dětí a žáků nově vzniklé ZŠ a MŠ Elektra. Upozorňujeme, že zde nebude žádná možnost parkování.

Na všechny děti a žáky budou čekat třídní učitelé, kteří budou mít ceduli s označením třídy. Kolem svého třídního učitele utvořte skupinku. Po slavnostním přivítání se všichni žáci přesunou do tříd. Prvňáčky do tříd  a děti do mateřské školy včetně přípravné třídy doprovodí rodiče.

V prvních třídách, mateřské škole a přípravní třídě se děti seznámí s paní učitelkou. Po tomto setkání proběhnou v prvních třídách a přípravné třídě informativní třídní schůzky.

Děti se mezitím seznámí s vychovatelkami ze školní družiny, které po skončení třídní schůzky předají děti jejich rodičům.

První den děti nepotřebují žádné pomůcky ani přezůvky.

Konec výuky žáků v ostatních ročnících bude v 9:30 hod.

Od 9.00 - 11.00 bude představení sportovních kroužků v tělocvičně školy.

Třídní schůzky 2. – 5. tříd proběhnou 2. 9. 2024 od 17:00 hod.

MŠ - kdo se nemůže účastnit informativní schůzky ve středu 28. 8. od 15.00, se veškeré informace dozví po přívítání dětí v MŠ. MŠ provoz do 9.30, nevaří se.

Provoz školní družiny a školní jídelny bude zahájen 3. 9. 2024.

3. 9. konec výuky ZŠ v 11.00.

Těšíme se na Vás!

Adaptační proces

Vstup dítěte do mateřské školy je v jeho životě důležitou a významnou událostí. Čas, který́ je potřeba k adaptaci závisí na věku dítěte, na psychosociálním vývoji a také na celkovém přístupu k nově vzniklé situaci, jak ze strany dítěte, tak ze strany rodičů.

Organizce prvního školního dne 2. 9. 2024 bude zveřejněna samostatně v aktualitách. První den bude školka otevřena do 9:30.

V prvním týdnu se o nově přijaté děti starají v dopoledních hodinách obě paní učitelky ze třídy, aby se s dětmi seznámily a usnadnily jim vstup do neznámého prostředí. Z tohoto důvodu je třeba počítat, že děti v prvním týdnu dochází do mateřské školy pouze v dopoledních hodinách. Provoz třídy je od 6.30 do 12.30 hodin. Přítomností obou učitelek dojde k rychlejšímu vzájemnému poznání. Děti si tím rychleji zvyknou na pobyt v MŠ a snadněji se připraví na celodenní docházku.

Adaptační proces je náročný́ nejen pro dítě samotné, ale i pro rodiče, kteří mohou prožívat různé obavy.

Do MŠ si v září přineste

• vhodné a pohodlné oblečení do třídy – tričko, tepláky, kraťasy, legíny, sukni, zástěrku
  • pevnou domácí obuv do třídy – nevhodná je obuv s volnou patou
  • vhodné oblečení na zahradu – pohodlné, přizpůsobené změnám počasí a hlavně takové, které lze umazat
  • na odpolední odpočinek – pyžamo nebo noční košili, polštářek
  • do kapsáře: náhradní prádlo pro případ „nehody“(umazání se, polití se,…), ponožky, tepláky, tričko, spodní prádlo
    Všechny věci prosíme podepsat
  • V šatně má každé dítě své místo na oděv a obuv označené značkou. Rodiče je nepřeplňují zbytečným množstvím oblečení, nenechávají zde léky, potraviny, ostré předměty a udržují zde pořádek.
  • Doporučujeme rodičům, aby děti měly trvale v šatně: gumové holínky, pláštěnku, pokrývku hlavy
  • Papírové kapesníčky a vlhčené kapesníčky (vybíráme 2x za školní rok)